KVĚTEN 2023

Květen, měsíc lásky a dobré nálady, která nás ve školce opravdu neopouští. Hned z kraje měsíce jsme vymýšleli, jaký dárek připravíme maminkám k jejich svátku. Řekli jsme si společně, co všechno pro nás maminky znamenají, co pro nás dělají, co máme na nich nejraději a čím bychom mamince mohli udělat radost. Také jsme začali s přípravami na besídku a děti vyráběly pro své maminky kytičková přáníčka a malovaly jim překvapení.

Moc jsme se těšili na středu 10.5. na společný výlet do ZOO Hluboká. Cestou autobusem si děti nedočkavě vyprávěly na jaká zvířátka se nejvíc těší. Hned po příjezdu jsme se usadili na dřevěných lavičkách před branou ZOO a čekali na její otevření. Vybalili jsme z batůžků svačiny a na to velké dobrodružství se ještě posilnili. Celé dopoledne jsme pak procházeli areálem a nadšeně pozorovali zdejší svět zvířat. Nejvíc se děti těšily na surikaty a víte, co se o nich dozvěděly? Že společně tvoří rodinný gang, kde  každý jedinec má svůj úkol a největší jejich síla je ve spolupráci. Jsou mezi nimi tetičky, které se starají o mláďata, strážce, který stál na stráži a bedlivě nás okukoval a taky učitel, který učí mláďata různým dovednostem.

Zblízka jsme viděli i vlky, tygry a lemury. Ve vnitřních expozicích zase želvy, hady, mravence. Někteří z nás krmili i ryby a také jsme zvědavě pozorovali z března narozená mláďata antilop, ovcí a klokanů. Po prohlídce se ještě děti stačily vydovádět na místním dětském hřišti a z výletu jsme se tak vrátili všichni nadšeni, spokojeni a plni krásných prožitků. Zdali vás zajímá, kdo je voduška, tamarín nebo nosál udělejte si sem výlet i vy.

Další týden začal poznáváním vesmíru. Jako kosmonauti jsme usedli do raket a pozorovali, co vše můžeme na noční obloze vidět. Zjistili jsme, že se některé hvězdy společně kamarádí a vytvářejí souhvězdí. A také, že sluneční soustava je zajímavé království, kdy na trůně sedí Slunce zlatá horká hvězda a všichni „poddaní“ planety kolem něj pokorně krouží.

To zas ve středu 17.5. se děti učily poznávat hudební nástroje podle sluchu, vzhledu a užily si krásný koncert, na který jsme byli pozváni Základní uměleckou školou.

Ve čtvrtek 18.5. proběhla v naší třídě besídka nejen pro maminky. Děti písničkami, básničkami a pohádkou provedly přítomné celým připraveným programem. Předvedly tak rodičům, že se nestydí a dokáží spolupracovat. Po skončení představení spěchaly ke svým nejmilejším a s velkou pusou jim předaly připravené dárečky. Odměnou jim byl také potlesk, pochvaly, malá sladkost a něžné objetí.

Jací jsme sportovci ukázala 19.5. páteční Čihovická olympiáda, kde si děti vyzkoušely plnit rozmanité úkoly. Běhaly, skákaly, přelézaly, takže si pěkně protáhly svaly a každý sportovec byl za svůj výkon náležitě odměněn medailí. Co bylo ale nejvíc nejlákavější? Samotný tanec mezi bublinami a ochutnávka nabízených zákusků.

Měsíc květen uzavřela dopravní výchova, kde se děti naučily rozeznávat dopravní prostředky, značky a v neposlední řadě se dozvěděly, jak správně přecházet vozovku, jaké je správné vybavení jízdního kola a důležitá pravidla bezpečnosti při jízdě na něm. Nezapomněli jsme ani na IZS.

Související články

V měsíci září děti vedly rády rozhovory o své rodině V měsíci září děti vedly rády rozhovory o své rodině

V měsíci září děti vedly rády rozhovory o své rodině

Prostřednictvím her a činností si upevňovaly názvy členů rodiny, učily se chápat příbuzenské vztahy, zhotovily si domeček z papíru a dokreslily zde své rodinné příslušníky. Vypracovávaly pracovní listy, skládaly puzzle domu, pojmenovávaly jeho pokoje, hrály si na rodinu v postavených domech ze stavebnic a dávaly si také pantomimické hádanky, při nichž znázorňovaly domácí práce. V […]

Třída Skřítkové přivítala nové skřítky Třída Skřítkové přivítala nové skřítky

Třída Skřítkové přivítala nové skřítky

Od pondělí 4.9.2023 nastal čas nových začátků a nového řádu. Zaměřili jsme se na vzájemné poznávání pomocí her, které jsou pro děti nejpřirozenějším způsobem, jak se seznámit s realitou. Poznávali a objevovali jsme nové prostředí ve velké budově základní školy, a aby nám tu bylo spolu hezky, stanovili jsme si společná pravidla a povídali si […]

ČERVEN 2023 ČERVEN 2023

ČERVEN 2023

Poslední měsíc školního roku byl opět plný zážitků a dobrodružství. Krásný slunečný 1.červen umocnil radost dětí z jejich svátku. Oslavily jej na Otáčivém hledišti různými zábavnými úkoly u pohádkových stanovišť, mlsáním sladkého melounu a závěrečným hledáním pokladu na konci duhy. Pro nás učitelky byl největším dárkem jejich úsměv a spokojenost. Příjemné překvapení jsme zažili i […]

  • Komenského 748
  • 37501 Týn nad Vltavou

© 2023 Mateřská škola Týn nad Vltavou - všechna práva vyhrazena
Zásady zpracování osobních údajů | Webdesign: WP4you.cz