ČERVEN 2023

Poslední měsíc školního roku byl opět plný zážitků a dobrodružství.

Krásný slunečný 1.červen umocnil radost dětí z jejich svátku. Oslavily jej na Otáčivém hledišti různými zábavnými úkoly u pohádkových stanovišť, mlsáním sladkého melounu a závěrečným hledáním pokladu na konci duhy. Pro nás učitelky byl největším dárkem jejich úsměv a spokojenost.

Příjemné překvapení jsme zažili i s místními rybáři, za kterými jsme se vydali k řece 6.6. Pan Pixa a pan Kadlec děti provedli vodním světem, naučili je poznávat ryby a další vodní živočichy, ukázali jim druhy návnad a děti si vyzkoušely svou trpělivost při chytání připravených rybiček na háček a při výrobě krmení.

V úterý 13.6. bylo ve školce opravdu super. Formou hry, příběhu a praktického nácviku si děti zahrály na záchranáře a opravdové pacienty. Poslouchaly tlukot srdce, vyzkoušely si nasadit dlahu při zlomenině a obvázat kamarádovi bolavou ruku. Seznámily se také s přístroji, které mohou zachránit život, osahaly si některé záchranářské náčiní a zopakovaly si důležitá telefonní čísla. A to vše díky panu Růžičkovi a jeho kolegyni Lence, kteří si pro nás vyhranili svůj čas a práci záchranářů nám předvedli. Všichni jsme byli ukázkami i výkladem zaujatí. Největší nadšení nás teprve čekalo v sanitce. Nejenže jsme si ji důkladně prohlédli zevnitř, my jsme se do ní mohli i posadit a nakonec nás v ní pan Růžička, velký záchranář, všechny povozil po hlineckém sídlišti. To bylo smíchu a hlaholu, když po cestě zahoukala.

Oba zachranáři byli naprosto úžasní, dokázali děti nadchnout a dokonce všechny obdarovat dárečkem.Teď už všichni malí záchranáři vědí, jak se chovat bezpečně a jak se zachovat v případě nouze. Záchranářům patří velké díky a těšíme se zase někdy příště.

To zas ve středu 14.6. přijeli velkým hasičským autem na hřiště ZŠ týnští hasiči. Dostali jsme možnost nakouknout do celého vozu a dozvědět se spoustu zajímavých informací. Zvědavě jsme si prohlíželi vybavení, výstroj, nářadí a pomůcky, které hasiči potřebují u svých zásahů. Děti si mohly vlézt i do kabiny vozu, vyzkoušely si nasadit hasičské helmy, zdolávaly běh ve větru a nejvíc se jim zamlouvalo stříkání vody z hasičských hadic. Děti si to moc užily, byly šťastné, mokré a spokojené.

Konec školního roku vždy přináší jedno smutné loučení. To naše s MŠ a 17 ti předškoláky se uskutečnilo za přítomnosti rodičů, sourozenců a hostů ve čtvrtek  22.6. Začalo slavnostním nastoupením, kdy se všichni předškoláci prošli nazdobenou bránou a všem přítomným zazpívali naučené písně a zarecitovali rozlučnou báseň.

Pak za velkého dojetí si každý předškolák zazvonil na zvoneček v nazdobené bráně, vystoupil na stupínek a nechal se paní ředitelkou MŠ Bc. Alenou Markovou ošerpovat na školáčka a paní ředitelka ZŠ Mgr. Zdeňka Hájková každému předala dárkový balíček. Slavnost jsme si náležitě užili a zakončili jsme ji dětským šampaňským a ochutnávkou skřítkovského dortu.

Každá školka má svůj konec, i ten dnešní tady je, ahoooj školko, nashledanou, loučíme se adie..

Poslední společný den jsme strávili vyhlídkovou plavbou lodí na soutok a zpět.

Všem rodičům děkujeme za krásně prožitý školní rok, za jejich skvělou spolupráci, za příspěvky a dary na všech našich akcích.

 Přejeme Vám odpočinkovou dovolenou a další krásné nezapomenutelné prožitky s vašimi báječnými dětmi.

Související články

V měsíci září děti vedly rády rozhovory o své rodině V měsíci září děti vedly rády rozhovory o své rodině

V měsíci září děti vedly rády rozhovory o své rodině

Prostřednictvím her a činností si upevňovaly názvy členů rodiny, učily se chápat příbuzenské vztahy, zhotovily si domeček z papíru a dokreslily zde své rodinné příslušníky. Vypracovávaly pracovní listy, skládaly puzzle domu, pojmenovávaly jeho pokoje, hrály si na rodinu v postavených domech ze stavebnic a dávaly si také pantomimické hádanky, při nichž znázorňovaly domácí práce. V […]

Třída Skřítkové přivítala nové skřítky Třída Skřítkové přivítala nové skřítky

Třída Skřítkové přivítala nové skřítky

Od pondělí 4.9.2023 nastal čas nových začátků a nového řádu. Zaměřili jsme se na vzájemné poznávání pomocí her, které jsou pro děti nejpřirozenějším způsobem, jak se seznámit s realitou. Poznávali a objevovali jsme nové prostředí ve velké budově základní školy, a aby nám tu bylo spolu hezky, stanovili jsme si společná pravidla a povídali si […]

KVĚTEN 2023 KVĚTEN 2023

KVĚTEN 2023

Květen, měsíc lásky a dobré nálady, která nás ve školce opravdu neopouští. Hned z kraje měsíce jsme vymýšleli, jaký dárek připravíme maminkám k jejich svátku. Řekli jsme si společně, co všechno pro nás maminky znamenají, co pro nás dělají, co máme na nich nejraději a čím bychom mamince mohli udělat radost. Také jsme začali s […]

  • Komenského 748
  • 37501 Týn nad Vltavou

© 2023 Mateřská škola Týn nad Vltavou - všechna práva vyhrazena
Zásady zpracování osobních údajů | Webdesign: WP4you.cz