V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o zvířátkách, která chováme na statku. Byli jsme zkontrolovat zraněné telátko na farmě u Netíků. Vyrazili jsme na farmu Stará Obora kousek od Hluboké nad Vltavou, kde mohly děti vidět králíky, krávy, telátko, husí rodinku, ovečky, kozy, psa, poníka. Děti si vyzkoušely hřebelcování, což je moc bavilo. Zopakovali jsme si názvy zvířátek a jejich mláďat. Byli jsme se také podívat na koníky ke Křivancům, kde jsme pozorovali jejich stavbu těla a kde žijí, čím se živí. Víme již, proč zvířátka chováme, jaký z nich máme užitek. Byl to týden plný poznání a dojmů. Těšíme se na další zážitky.
Galerie je dostupná pouze přihlášeným uživatelům.
Související články
ŽABKA BARVÍ VAJÍČKA, ŽABÁK PLETE POMLÁZKU
ŽABKA BARVÍ VAJÍČKA, ŽABÁK PLETE POMLÁZKU
S dětmi jsme si povídali o další krásné tradici a svátku – Velikonocích. Hned na začátku týdne jsme zavítali na velikonoční výstavu na Baráčnické Rychtě, kde jsme si poslechli krátké povídání o Velikonocích a prohlédli si místní výrobky. V úterý jsme si zasadili osení, o které jsme se pak starali. Na konci týdne jsme si […]
Žabka čte dětem
Žabka čte dětem
S dětmi jsme si povídali o knížkách – co to je, z čeho se vyrábí, kde a jak taková kniha vzniká. Víme, kdo je autor a kdo ilustrátor a kde se dají knihy koupit či sehnat. Ukázali a vyzkoušeli jsme si i Braillovo písmo. Byly jsme se podívat v knihovně, kde si děti mohly vyzkoušet […]




























