Červen 2024

Každá školka má svůj konec,

jako měla začátek.

A co už nám jednou skončí,

nelze vrátit nazpátek.

 

Poslední měsíc školního roku byl plný zážitků a dobrodružství. Začali jsme ho skvěle společným výletem do ZOO Hluboká. Celé dopoledne jsme procházeli areálem a nadšeně pozorovali zdejší svět zvířat. Začali jsme prohlídkou klokanů a pokračovali k surikatám, které nás zvědavě okukovaly a vesele před námi dováděly. Poměrně zblízka jsme viděli různé kočkovité šelmy, vlky, lemury a pestrobarevné ptactvo. Navštívili jsme i vnitřní expozice a pavilony želv, největším lákadlem pro děti byli tygři, kteří lenošili ve stínu stromů. Z výletu jsme se vrátili spokojení a plní krásných zážitků.

 

Ve středu 19.6. jsme zas zažili pohádkové dopoledne. Na otáčivém hledišti nám byla hrána pohádka Asterix a Obelix. Příběh děti natolik nadchnul, že se chovaly jako dokonalí posluchači. Ve stejný den odpoledne na 11 předškoláčků čekalo loučení s MŠ. Uskutečnilo se v naší třídě za přítomnosti rodičů, sourozenců a hostů. Začalo slavnostním nastoupením a pak všem přítomným naši předškoláci zazpívali naučené písně a zarecitovali rozlučnou báseň.

Pak za velkého dojetí si každý předškolák zazvonil na zvoneček v nazdobené bráně, vystoupil na stupínek a nechal se paní ředitelkou MŠ Bc. Alenou Markovou ošerpovat na školáčka a paní ředitelka ZŠ Mgr. Zdeňka Hájková zase každému předala dárkový balíček. Slavnost jsme si náležitě užili a zakončili jsme ji dětským šampaňským a ochutnávkou skřítkovského dortu.

 

Krásný společný den jsme strávili i se třídou Žabiček v pátek 21.6. kdy jsme nastoupili na parník a užívali si vyhlídkovou plavbu na soutok a zpět. Na děti ještě čekalo sladké překvapení v podobě točené zmrzliny, sluníčko ten den krásně hřálo, tak si musely pospíšit s lízáním, aby nikomu z kornoutů nevypadla.

 

To zas ve středu 25.6. na nás čekali týnští hasiči. Dostali jsme možnost nakouknout do celého vozu a dozvědět se spoustu zajímavých informací. Zvědavě jsme si prohlíželi vybavení, výstroj, nářadí a pomůcky, které hasiči potřebují u svých zásahů. Děti si mohly vyzkoušet hasičskou bundu a nasadit hasičskou helmu. Nejvíc se jim ale zamlouvalo stříkání vody z hasičských hadic. Děti si to moc užily, byly šťastné, mokré a spokojené. 

 

Každá školka má svůj konec,

i ten dnešní tady je,

ahoooj školko, nashledanou,

loučíme se adie..

 

 

Všem rodičům děkujeme za krásně prožitý školní rok, za jejich skvělou spolupráci, za příspěvky a dary na všech našich akcích.

 

Přejeme Vám odpočinkovou dovolenou a další krásné nezapomenutelné prožitky s vašimi báječnými dětmi.

 

 

Související články

© 2023 Mateřská škola Týn nad Vltavou - všechna práva vyhrazena
Zásady zpracování osobních údajů | Webdesign: WP4you.cz