Květen u Kvítků

Květen u Kvítků

I měsíc květen jsme si s našima Kvítkama moc užili. Samozřejmě jsme pokračovali s plaveckým kurzem v Písku. Byli jsme se podívat na koncertě na naše talentované kamarády v Základní umělecké škole u nás v Týně nad Vltavou. Navštívila nás paní Ing. Kateřina Řeháková z Včelařství Řehákovi, kde jsme se dozvěděli spoustu informací o včeličkách, ochutnali jsme slaďoučký medík a oblékli se do včelařského oblečku.

Všechny tyto informace jsme si hned den na to zopakovali v Netěchovickém zemědělském muzeu, kde jsme si prošli Včelí stezku, nakrmili domácí zvířátka, zadováděli si na slámě, pochutnali si na výborném obědě a v expozici muzea jsme se dozvěděli, jak těžká byla práce našich předků na poli i v domácnosti. Za to vše děkujeme paní Blance, Janě a Tereze, které nás celý den provázeli.

No, a aby toho nebylo málo, v pátek 31. 5. jsme dostali, ke svátku dětí, nové hračky na písek. A paní kuchařky si pro nás přichystali meloun a k obědu řízečky.

V tomto školním roce nás čeká už jen jeden měsíc, který však máme v plánu si taky náramně užít 😊

Související články

Výlet do Netěchovického zemědělského muzea Výlet do Netěchovického zemědělského muzea

Výlet do Netěchovického zemědělského muzea

Předposlední květnový den jsme se všichni vydali do Netěchovického zemědělského muzea. Počasí bylo aprílové, ale ani to nám nevadilo a výlet jsme si moc užili. Nakrmili jsme zvířátka, něco si vyrobili, pochutnali jsme si na slaďoučkých lívancích a dozvěděli se spoustu zajímavých věcí.

  • U Lípy 478
  • 37501 Týn nad Vltavou

MŠ U Lípy 478, učitelka pověřená řízením: Bc. Jitka Zídková

© 2023 Mateřská škola Týn nad Vltavou - všechna práva vyhrazena
Zásady zpracování osobních údajů | Webdesign: WP4you.cz