Květen u Kvítků

KVĚTEN…

… za kamna vlezem…? Nebo to bylo jinak? …Začátek měsíce si s námi a hlavně s venkovními teplotami trochu pohrál, ale nakonec všechno dobře dopadlo a teplé jarní počasí konečně přišlo!…HURÁ ! J

Máme tolik nových zážitků – navštívili jsme Městskou knihovnu a už víme, jak to udělat, když si budeme chtít půjčit knihu domů (až se ve škole naučíme číst nebo už teď, když nám ji přečte někdo jiný). S velkým nadšením jsme u nás ve školce opět přivítali hudební divadlo PEDRO a GODINKA s písničkou do pohádky, kde jsme se mohli stát i herci.

Díky panu Pixovi a Kadlecovi už víme, co všechno potřebují znát a umět rybáři a kteří živočichové k životu okolo vody patří. Vyzkoušeli jsme si chytání ryb, práci s navijákem, házení na cíl – do vezírku – i poznávat nejčastější druhy ryb.

Zasportovali jsme si na Čihovické olympiádě, kterou připravili studenti z gymnázia a stihli jsme i koncert dětí v ZUŠ Karla Komzáka, kde jsme nejdříve poslouchali skvělé výkony starších kamarádů a nakonec si i vyzkoušeli hru na různé hudební nástroje.

Největším zážitkem se pro nás stal celodenní výlet na Borkovická blata. Maminky nám připravily velkou svačinu, dali jsme si batůžky na záda a už jsme jeli! Potrénovali jsme vytrvalost, odolnost i sílu nožek a možná překonali sami sebe! J Statečně jsme šlapali po cestách i chodníčcích, poznávali broučky i rostliny a piknikovali… Odměna za ušlapané kilometry na nás čekala v Blatském dvoře – opekli jsme si buřtíky nebo jinou dobrotu k obědu, vyzkoušeli jsme trampolíny, autíčka, hřiště se skluzavkou, pískoviště a hlavně vnitřní hernu s horolezeckou stěnou a tubusovými skluzavkami! Moc se nám tam líbilo, počasí nám přálo a den utekl jako voda. Ještě jednou děkujeme rodičům Marušky za krásné odpoledne!

Související články

Duben u Kvítku Duben u Kvítku

Duben u Kvítku

Duben u Kvítků byl ve znamení vzdělávání, objevování, dovádění a užívání si prvních teplých jarních dnů. Zkraje měsíce k nám přijelo divadlo s představením O veselé mašince, kde jsme si mohly zazpívat spousty známých písní. Také jsme se vypravily do knihovny, což se nám bude moc hodit, protože po prázdninách nás čeká škola a my […]

Duben u Lupínků Duben u Lupínků

Duben u Lupínků

Duben u Lupínků – dobrodružství a poznávání. Velikonoce jsme přivítali výzdobou školky. Seznámili se s lidovými zvyky, významem jarních svátků, pletením pomlázek a vyzkoušeli si zdobení vajíček, které jsme si společně s pomlázkou odnesli domů. Přijali jsme pozvání na Baráčnickou rychtu, kde jsme shlédli výstavu velikonočních dekorací a nechybělo ani povídání o lidových tradicích. Jaro […]

  • U Lípy 478
  • 37501 Týn nad Vltavou

MŠ U Lípy 478, učitelka pověřená řízením: Bc. Jitka Zídková

© 2023 Mateřská škola Týn nad Vltavou - všechna práva vyhrazena
Zásady zpracování osobních údajů | Webdesign: WP4you.cz