Lipové zprávičky 06/23

Naše přání sluníčko vyslyšelo a konečně si můžeme naplno užívat naši krásnou zahradu. Sportujeme, cvičíme, pečujeme o záhony a odměnou je pro nás výborná svačina v altánku.

Květen pro nás začal velkými přípravami na oslavu dne matek. Filípkovo maminka nás pozvala do MěDDM na tvoření v dílničce. Zjistily jsme, že i květiny umí „namalovat“ pěkný obrázek. S jejich pomocí jsme mamkám vytvořily milé přání. Ve školce jsme ještě vyrobily květinový dárek a v neděli na Den matek jsme přidaly sladkou pusu.

Někteří z nás podstoupily oční vyšetření od firmy Primavizus. Překvapilo nás, kolik toho takový malý přístroj dokáže z našich očí vyzkoumat.

Parádně jsme si užily Čihovickou olympiádu, kterou organizovali studenti místního gymnázia. Děkujeme za skvěle připravené soutěže, dobrůtky, bublinovou diskotéku, na které jsme se mohly pořádně vyřádit, i za medaile a sladké odměny.

Ze ZUŠ k nám zavítala p. Šestáková se kterou jsme si zazpívaly, vyzkoušely hudební sluch a rytmizování. Už se těšíme, až se budeme moci učit hrát na nějaký hudební nástroj. O tom, že není špatné být muzikantem, jsme se na vlastní uši přesvědčily na koncertě žáků ZUŠ.

26.5. jsme se vydali za místními hasiči. Vyzkoušely jsme si jejich těžkou výstroj. Dozvěděly jsme se, kde všude zasahují a dokonce jsme si prožily opravdický výjezd k události!

Poslední květnový den nám počasí přálo a my jsme si mohly s rodinou užít zahradní slavnost jak se patří. Zpívaly jsme, tančily s rodiči, víle Lipěnce jsme pomáhaly poznat naše město a na závěr jsme si opekly buřty. Zkrátka – byla to nádhera! Děkujeme všem zúčastněným.

První červnový den, kdy máme svátek, jsme si osladily vanilkovou a pomelovou zmrzlinou. Za několik dní jsme se vypravily na otáčivé hlediště, kde jsme shlédly neskutečně vtipnou pohádku o pirátech. Někteří kamarádi dokonce mohli otáčet celé hlediště pomocí „kormidla“.

Následující den se piráti stali i z nás na naší zahradě, kde jsme si díky divadlu Okýnko vyzkoušely pirátský život na vlastní kůži.

12.6. byl pro nás velký den, jely jsme na celodenní výlet do Kovářova do Zeměráje. Vydaly jsme se na stezku bosou nohou  – brodily jsme se potůčkem, prošly se různým terénem a zkoušeli jsme lezení po obří pavučině. Vyrobily jsme si na památku magické amulety, vymotaly jsme se z bludiště a daly si výborný oběd v kamenné stodole. Takhle si představujeme opravdový ráj! Užily jsme si hodně radosti, získaly nové poznatky a dlouho na toto místo budeme vzpomínat.

14.6. jsme se hodily do gala na focení se třídou, ale i s kamarády. Odpoledne patřilo jenom budoucím školákům a jejich blízkým. Poděkování patří maminkám, které připravily bezvadné občerstvení. Loučení s předškoláky a paní učitelkami bylo tak dojemné, že nezůstalo jedno oko suché.

Na oslavu prvního letního dne jsme pozvaly na naši zahradu kamarády ze třídy Medvídků. Ukázaly jsme jim naši laboratoř, proběhli se po pocitovém chodníčku a krásně jsme si spolu pohráli.

Teď už se těšíme na to pravé prázdninové lenošení. 😊

Související články

Lipové zprávičky 05/23 Lipové zprávičky 05/23

Lipové zprávičky 05/23

,,Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem!“ Tentokrát tahle lidová pranostika platila do posledního písmenka, přestože jsme si 21. 3. daly s vyháněním Moreny neskutečnou práci…. Ještěže jsme na to nebyly samy. Pomáhali nám baráčníci, rodiče i kamarádi z ostatních školek. S Morenou jsme se rozloučili na mostě písněmi, básněmi i tancem, ponocný ji dle tradice zapálil […]

Lipové zprávičky 04/22 Lipové zprávičky 04/22

Lipové zprávičky 04/22

Nový rok 2023 u nás začal přípravami na průvod Tří králů. Lupínci si vyrobili královské koruny a společně s Kvítky vyrazili na cestu. Známou písničkou potěšili nejen sebe navzájem, ale i všechny dospěláky v MŠ. Díky ochotě místního pana faráře jsme měli možnost si prohlédnout kostel a Betlém. Už víme, jak vypadá kadidlo. Moc se nám líbila […]

Lipové zprávičky 03/22 Lipové zprávičky 03/22

Lipové zprávičky 03/22

Hurá, všechno dobře dopadlo! Je vidět, že jste nám drželi pěsti! Děkujeme všem rodičům, kteří nám 8.11.2022 pomohli vysvobodit z lesa vílu Lipěnku. Nebylo to vůbec jednoduché, ale společnými silami jsme vyluštili křížovku, jejíž tajenka nás dovedla k Lipěnce. Napravili jsme špatné chování našich skřítků Kvítka a Lupínka v lese – uklidili jsme les od odpadků, […]

  • U Lípy 478
  • 37501 Týn nad Vltavou

MŠ U Lípy 478, učitelka pověřená řízením: Bc. Jitka Zídková

© 2023 Mateřská škola Týn nad Vltavou - všechna práva vyhrazena
Zásady zpracování osobních údajů | Webdesign: WP4you.cz